Darmowa wysyłka tylko teraz - Skorzystaj!
Pediatra obala mity – Baby Shower z La Mammą #2
4 marca 2021
Opieka nad maluszkiem – rady położnej. Baby Shower Live z La Mammą #3
28 marca 2021

9 ważnych cytatów dla mam

Słowa mają moc. Potrafią zranić, tak samo mocno jak potrafią przytulić, dodać otuchy i przywrócić spokój. Wybrałam dla Ciebie 9 ważnych cytatów, które dodają mamom siły, wiary w siebie i zmieniają naszą perspektywę. 

#1

„Bądź dla siebie dobra, ponieważ jesteś bardzo ważna dla swojego dziecka”. William Sears, Martha Sears, „Księga Rodzicielstwa Bliskości”.

#2

„Naszym ciałom należy się szacunek za to, co robią, a nie nienawiść za to, jak wyglądają” Kasey Edwards

#3 

„Przypominam sobie, że najważniejsze w początkach mojego macierzyństwa było to, że mama nie zdradziła mnie z Teo. Rzecz jasna zakochała się w swoim wnuku i wiem, że zrobi dla niego bardzo wiele (jeśli nie prawie wszystko), ale jednocześnie nie odwróciła się ode mnie. Nie lekceważyła moich uczuć, nie zbywała moich pomysłów, nie uważała, że wie lepiej. Podczas gdy wszyscy pochylali się nad nowym człowiekiem, ona była przy mnie i po mojej stronie. Pamiętam, jak do dwutygodniowego Teosia powiedziała czule: „Nie męcz tak swojej matki, bo będziesz miał ze mną do czynienia”. Wsłuchiwała się w nas oboje” – Justyna Dąbrowska, „Matka młodej matki” 

#4

„Większość ludzi uważa, że pojawienie się dziecka to sprawdzian dla związku. Do tej pory tworzyliście parę, a teraz staniecie się rodziną. Obowiązki rodzicielskie sprawią, że spojrzycie na swoje relacje w nowym świetle. Zmiana pieluchy, usypianie dziecka, odwożenie na treningi, pomoc w lekcjach – to wszystko stanie się częścią waszej codzienności. Ale to nie znaczy, że Wasze dotychczasowe życie się skończy, ponieważ zaczęliście być rodziną. Bez względu na to, jak wasza rodzina wygląda, ważne jest, w jaki sposób ze sobą rozmawiacie, jak wyglądają wasze relacje. Chodzi o to, aby każdy członek rodziny czuł się dobrze. Jeśli dorośli dbają o swój związek, dziecko nauczy się, czym jest miłość. Zobaczy, co znaczy być częścią wspólnoty. Dla młodego człowieka to bezcenna wiedza.” Hedvig Montgomery, „Magia Rodzicielstwa” 

#5

„Chcę zabrać Piotrusia i pójść w swoją stronę, w swoje nieznane, nieznane jeszcze dla mnie, ale otwarte i moje, na moich zasadach, według mojego systemu i moich wartości. W moje naturalne bycie Mamą”. Sylwia Kubryńska, „Mama”

#6 

„Niektóre matki czują się winne (obwiniają się o to, że nie dały rady urodzić tak, jak chciały) lub zawiedzione porodem. Pamiętaj jednak, że nie ma czegoś takiego jak poród doskonały. Całe nasze życie polega na bezustannym powracaniu na obrany kurs za każdym razem, gdy nasza droga zmienia się w niepożądany sposób”. Philippa Perry, „Szkoda, że twoi rodzice nie przeczytali tej książki (a twoje dzieci docenią, że ją znasz)”.

#7

„Spieszymy się, aby wreszcie urodzić. Żądamy, aby dziecko zaczęło jeść z piersi, a potem, żeby przesypiało całą noc. Spieszymy się, by odstawić je od piersi. Poganiamy, żeby zaczęło siadać, chodzić, rozmawiać, było samodzielne, wspinało się na drabinę kariery i zaczęło oszczędzać na emeryturę. Ten pośpiech tak naprawdę oznacza życie przyszłością,a nie teraźniejszością. Na własne życzenie rezygnujemy z obserwacji dziecka w imię wyidealizowanego rozwoju. Jeśli jednak przestaniemy się tak śpieszyć, zobaczymy dziecko takim, jakie ono jest. W ten sposób możemy nauczyć się od dzieci życia tu i teraz”. Philippa Perry, „Szkoda, że twoi rodzice nie przeczytali tej książki (a twoje dzieci docenią, że ją znasz)”.

#8 

“Matka” to czasownik. To coś, co robisz, nie tylko ktoś, kim jesteś. Cheryl Lacey Donovan.

#9

„Twoje życie podlega zmianom na najbardziej podstawowym poziomie: zmieniają się rytmy snu, pory jedzenia, godziny, w których wstajesz, codzienne aktywności, godziny kładzenia się spać. Kobiety, które najlepiej radzą sobie z tymi zmianami to te, które są w stanie się odprężyć i płynąć z prądem. Cztery tygodnie, pierwszy miesiąc życia Twojego dziecka, to bardzo niewiele. Praktycznie nie ma takiej rzeczy, która nie mogłaby tyle poczekać”. William Sears, Martha Sears, „Księga Rodzicielstwa Bliskości”.

Masz swój ulubiony cytat z tej dziewiątki? Napisz mi o tym w komentarzu, będzie mi miło, wiedzieć, że ten wpis był dla Ciebie przydatny ❤️. A jeśli znasz mamę, której te cytaty mogłyby się przydać – podziel się koniecznie z nią tym wpisem❤️❤️❤️.

Dodaj komentarz