Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Po porodzie wszystko może Cię zaskoczyć. To, jak angażujące jest bycie mamą maluszka. To, że rytm dnia wygląda zupełnie inaczej niż dotychczas. To, że tak niewiele masz przestrzeni na siebie, a Twoje plany i wizja tego, jak to jest być mamą nijak się mają do rzeczywistości. To zupełnie naturalne.
Rozwój w macierzyństwie
Zmęczenie, brak czasu na to, na co chciałybyśmy mieć, bałagan w domu, to są rzeczy, które dostrzegamy gołym okiem, ale w macierzyństwie jest też coś, czego można nie zauważyć, bo jest w tle. To zmiany i rozwój, jakie dzieją się w Tobie.
Bo macierzyństwo to szansa na pogłębienie wewnętrznego dialogu i uważności na siebie. Bycie mamą i osadzanie się w macierzyństwie otwiera także przestrzeń do odkrywania siebie na nowo na wielu płaszczyznach, także zawodowej. A coaching jest metodą wspierania rozwoju osobistego, która może Ci w tym odkrywaniu i realizacji swojego potencjału i celów pomóc.
Mamy tak samo
Choć jesteśmy różne, to doświadczenia ciąży, porodu, połogu i pierwszych miesięcy macierzyństwa bardzo nas kobiety do siebie zbliżają. Mierzymy się z podobnymi wyzwaniami, doświadczamy podobnych emocji.
Ten okołoporodowy czas jest szczególny
To czas transformacji w kobietę mamę. Zmienia się Twoje ciało, czujesz też zmiany w sobie i zmienia się Twoja codzienność. To wymagające doświadczenie i to naturalne jeśli odczuwasz w tym czasie wiele sprzecznych emocji.
Może wydaje Ci się, że świat wokół pędzi, a Ty wysiadłaś z tego pociągu? Że ludzie podróżują, robią kariery, realizują swoje cele, a Ty „siedzisz w domu z dzieckiem|”. Ale to zakrzywiona perspektywa. Odpowiedz sobie co jakiś czas na pytanie - Czego dowiedziałaś się o sobie, odkąd jesteś mamą? Co dało Ci macierzyństwo? Z czego zrezygnowałaś i dobrze? Twoje odpowiedzi mogą dać Ci nowe spojrzenie na siebie i swoje życie.
Początki macierzyństwa bywają trudne
Nowa rola. Nowa Ty. Może Tobie też zdarzyło się pomyśleć – „kiedyś byłam sobą, teraz jestem mamą”? Może czujesz, że tracisz siebie? Tęsknisz za sobą sprzed bycia mamą? Czujesz się samotna w macierzyństwie, pomimo że masz bliskich ludzi wokół? Te uczucia, tęsknoty i przytłoczenia, które miesza się z poczuciem winy zna wiele mam.
Powrót do pracy po macierzyńskim bywa trudny
Kobieta, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim tak naprawdę zaczyna ją na nowo. A badania pokazują, że wiele kobiet nie wraca do pracy po urlopie macierzyńskim.
Doświadczenie macierzyństwa i zmiany w obszarze wartości, celów i wizji na to, jak chcemy, żeby teraz wyglądało nasze życie, także to zawodowe, sprawia, że jakaś część kobiet nie chce wracać do swojej obecnej pracy. Dlaczego? Bo dotychczasowe miejsce pracy z nimi już nie współgra. Bo odkryły, że chcą robić coś innego.
Twoja relacja z pracą
Choć Twoja relacja z pracą w ciąży i po porodzie schodzi na dalszy plan, to jednak się zmienia. Macierzyństwo skłania do przemyślenia a często ułożenia na nowo swojej ścieżki zawodowej i stworzenia nowego pomysłu na realizację siebie i swojego potencjału. A nade wszystko wymaga podjęcia działań, by osiągnąć równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.
Jestem mamą, to moja supermoc!
Macierzyństwo może być doświadczeniem bardzo transformacyjnym. Może obudzić niesamowitą siłę i motywację, o czym mówi wiele kobiet. By zawalczyć o siebie, o swoje marzenia, cele i realizowanie się w zgodzie ze sobą w swoim rytmie.
Jeśli poczułaś, że coś z tego, o czym tutaj czytasz, jest o Tobie - umów się na bezpłatną 20-sto minutową konsultację i sprawdź, jak coaching może Cię wesprzeć
Na czym polega coaching?
Coaching to proces rozwoju osobistego, który wspiera w osiąganiu konkretnych celów i rozwijaniu umiejętności. To podróż w wyznaczonym kierunku, która opiera się na odkrywaniu swoich zasobów i sposobów na ich wykorzystanie. Po to, aby w pełni realizować swój potencjał i żyć świadomym życiem w zgodzie ze sobą.
Sesje coachingowe to przestrzeń dla Ciebie
⏱️ Spotykamy się na 90 min. co 2 tygodnie.
✅ Temat sesji zależy od Twoich indywidualnych potrzeb może dotyczyć m.in. takich obszarów:
- Odkrywanie siebie na nowo po tym, jak zostałaś mamą
- Określenie swojej drogi zawodowej na nowo
- Uzdrowienie swojej relacji z pracą
- Zbudowanie wizji na swoje życie
- Przygotowanie się do powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim
- Zrewidowanie swoich przekonań o macierzyństwie - jaką mamą chcę być?
Moją misją jest wspierać mamy w dobrostanie i osiąganiu harmonii między życiem zawodowym a prywatnym.
Zrób to dla siebie. Umów się na sesję coachingową i zobacz, jak coaching może Cię wesprzeć. Napisz wiadomość na adres: ciao@lamamma.pl
O mnie
Joanna Stopyra-Fiedorowicz - jestem dyplomowaną coachką, psycholożką społeczną i ekspertką od komunikacji. Przez 13 lat pracowałam z przedsiębiorczymi kobietami, które wspierałam w budowaniu ich marki osobistej.
Kobiety to mój świat. Jestem zafascynowana tym, jak różne jesteśmy, a jednocześnie jak bardzo zbliżamy się do siebie w swoich emocjach, przeżyciach i doświadczeniach jako mamy.
W 2019 roku zostałam mamą wspaniałej dziewczynki, która zabrała mnie w niesamowitą podróż i rozpoczęła nowy etap w moim życiu. Także zawodowym. Bo macierzyństwo zmienia wiele, także w związku z naszą pracą. To właśnie obszar zawodowy kobiet i nasza relacja z pracą stała się ważnym elementem mojej drogi zawodowej.
Jako coach wspieram kobiety – mamy w powrocie do pracy po czasie poświęconym wychowaniu dzieci. Pomagam mamom ruszyć z miejsca i realizować swój potencjał.
Jestem autorką „La Mammy” – czułej książki o początkach macierzyństwa, którą napisałam z misją utulenia kobiet w tym przełomowym czasie w życiu jakim jest ciąża i pierwszy rok macierzyństwa. „La Mammę” polecają położne. Jest to książka, którą cudownie czyta się razem z partnerem oczekując narodzin maluszka. Czytają ją także przyszłe babcie, bo one też znajdują w niej wartość dla siebie.
Jestem magistrem Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS, ukończyłam tam także dwuletnią specjalność z Psychologii Klinicznej w medycynie. Jestem certyfikowanym socjoterapeutą, absolwentką Szkoły Trenerów Biznesu – Moderator oraz dyplomowanym coachem po studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Stale zdobywam wiedzę i podnoszę swoje kompetencje również w zakresie ESG - w obszarze społecznym – S. Szczególnie interesuje się tematami związanym z budowaniem zdrowej relacji z pracą oraz tworzeniem dobrej komunikacji wewnętrznej w firmach, inkluzywnych kultur organizacyjnych i zrównoważonych miejsc pracy.