Darmowa wysyłka tylko teraz - Skorzystaj!
Jak zadbać o relacje młodej mamy z jej mamą i teściową? Ten list może pomóc.
29 listopada 2021

Zniknęłaś w macierzyństwie i chcesz wrócić do siebie?

Jeśli trafiłaś na ten wpis, to prawdopodobnie jesteś mamą, która tęskni czasami za sobą sprzed okresu zanim została mamą. To naturalne i nie jesteś w tym sama. Takiej tęsknoty doświadcza wiele młodych mam. Ja też to znam.

Znikanie w macierzyństwie

Pamiętam jedną sytuację, kilka miesięcy po porodzie, kiedy zadzwoniła moja znajoma, zapytać jak się czuję, czy już pracuję, czy mam jak zorganizować sobie opiekę nad malusią Teli, bo ona organizuje premierę raportu i dzwoni, żeby mnie na nią zaprosić. Pomyślałam wtedy – WOW.
Po pierwsze dlatego, że wzięła mnie pod uwagę tworząc listę gości.
Po drugie, że zadzwoniła, żeby zapytać – czy mój udział wchodzi w grę. Skąd to WOW? 😉
Bo moje doświadczenia jako młodej mamy było raczej takie, że słyszałam coś w stylu: „a nie daliśmy ci znać, bo przecież dopiero co zostałaś mamą”.
I zdarzyło się, że pomyślałam sobie – szkoda.
A potem przyszła do mnie taka refleksja, że bywa, że my młode mamy znikamy, nie w wyniku naszej decyzji, po prostu ktoś zakłada, że skoro jestem młodą mamą, to z pewnością nie mam głowy ani czasu na nic innego poza macierzyństwem.
Po wielu miesiącach zorientowałam się, że to znikanie w macierzyństwie ma dwie strony medalu.

Że siłą rzeczy znikamy też same w wyniku po prostu zmęczenia, braku czasu, energii i sił. Kumulując i wykorzystując nasze zasoby na codzienne funkcjonowanie w macierzyństwie. Na codzienną opiekę, zabawę, uwagę i uważność dla naszych dzieci.  

Pochłonięcie i poświęcenie w macierzyństwie

Początki macierzyństwa mogły Cię pochłonąć. To przecież nie tylko małe rączki na Twojej twarzy, łzy wzruszenia i radość z pięknych chwil, jednorożce i zabawa w berka wokół stołu. Z pewnością za Tobą wiele trudnych emocji, kryzysowych momentów i codziennych obowiązków, które pochłonęły Twoją energię i uwagę. Na pewno zauważyłaś jak wiele „muszę” pojawiło się w Twoim życiu odkąd zostałaś mamą. Być może co jakiś czas myślisz sobie – „gdzie ta dziewczyna, którą byłam?”. Może masz poczucie, że się poświęciłaś przez ostatnie lata? Czujesz się niewidzialna.  Może czujesz, że czas na nowy etap. A może ten etap już zaczęłaś. Wróciłaś do pracy, wychodzisz ze znajomymi, potrzebujesz zmian, chcesz zainwestować w przyszłą siebie.

Jako mama masz prawo i możesz pomieścić w sobie byciem mamą i partnerką/żoną z własnymi marzeniami, potrzebami, pracą, rozwojem osobistym, pasjami, przyjaźniami. Nie musisz się poświęcać. Odkładać siebie na lepsze czasy. One same nie nadejdą. A przy dziecku nigdy nie ma dobrego momentu na zrobienie czegoś dla siebie. Warto działać z tym, co się ma. Małymi krokami. W swoim tempie i w zgodzie ze sobą. Jeden mały krok ku sobie w perspektywie miesięcy zaprowadzi cię w inne miejsce niż to, w którym jesteś teraz.

Teraz Ty

Chcesz odzyskać siebie? Przestać odkładać to czego pragniesz? Masz „wszystko”, ale mimo to brakuje ci siebie? Podziękuj sobie, że czytasz ten wpis. To oznaka, że chcesz zrobić coś dla siebie, chcesz się wzmocnić i rozwijać tak, aby ruszyć z miejsca i wyjść sobie naprzeciw.

Mam coś dla Ciebie!

Jestem mamą 3 letniej Teli, psycholożką społeczną, autorką „La Mammy” wspierającej książki dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam. Nieustannie od okresu ciąży poświęcam swoją uwagę podróży i transformacji jaką wykonujemy od kobiety – do kobiety, która staje się mamą. I drugiej podróży, którą po wczesnym etapie macierzyństwa, wykonujemy od mamy do kobiety, która jest nie tylko mamą. Zebrałam swoje doświadczenie, praktyczne wskazówki i narzędzia coachingowe, które sprawdziły się u mnie i które dają nową perspektywę na siebie w workbooku pt. „Odkryj siebie na nowo po tym, jak zostałaś mamą”. Jego premiera odbędzie się już wkrótce, a Ty możesz wiedzieć o niej pierwsza!

Workbook – to ebook w formie pdf wraz z ponad 20 ćwiczeniami. Głęboko wierzę, że dostarczy Ci wiedzy i wartościowych ćwiczeń, które pomogą Ci odkryć siebie na nowo i odzyskać to, czego Ci w ostatnim czasie brakuje. Jestem pewna, że dzięki pracy z workbookiem docenisz siebie i wyznaczysz sobie krok po krok to do czego w najbliższym czasie będziesz dążyć. Workbook to praktyczne narzędzie pracy ze sobą, Twój czas dla siebie i na siebie. Wierzę, że spędzisz go owocnie i kreatywnie.

Kasia, mama 11 – letnich bliźniąt, która lekturę workbooka ma już za sobą napisała mi:

Przez lata dochodziłam do tego, o czym piszesz w workbooku. Inne mamy, które workbooka przeczytają, zyskają te lata i szybciej odkryją się na nowo”.

Dzięki pracy z workbookiem:

  • Określisz sobie do czego chcesz wrócić, a co już nie jest dla Ciebie ważne
  • Zobaczysz, co tak naprawdę się w Tobie zmieniło i jak możesz z tego czerpać
  • Przestaniesz się poświęcać i mieć za dużo na głowie
  • Zaczniesz inwestować w przyszłą siebie
  • Przestaniesz czekać na idealny moment

„Interesuję się przyszłością, bo w niej spędzę resztę życia” nich te słowa Charles’a Kettering’a będę dla Ciebie impulsem do zainwestowania w przyszłą siebie.

Kliknij w poniższy obrazek i zapisz się na listę zainteresowanych, a jako pierwsza dowiesz się o premierze workbooka i dostaniesz możliwość jego zakupu z promocyjnej cenie.

Dodaj komentarz