Darmowa wysyłka tylko teraz - Skorzystaj!
Wyprawka dla noworodka i wyprawka dla mamy
7 czerwca 2021
Książki dla mam – ciąża, poród, macierzyństwo
5 lipca 2021

Karmienie piersią – fakty i mity o diecie podczas laktacji

Karmienie piersią co jeść – to jedna z najpopularniejszych fraz wpisywanych w wyszukiwarkę Google związanych z laktacją. Nic dziwnego. Dieta mamy karmiącej obrosła w mity. A efekt tego jest taki, że większość z nas – mam – słyszała jakąś poradę na temat tego – czego nie jeść, a co jeść karmiąc piersią. 

Karmienie piersią – co warto wiedzieć

„W pierwszych dobach po porodzie około 98 proc. noworodków jest karmionych piersią. Jednak z każdym kolejnym miesiącem te liczby maleją. Wskaźnik karmienia piersią w 2 miesiącu życia dziecka wynosi już 87 proc., z czego wyłączne karmienie piersią mlekiem matki stanowi 72 proc. A wiesz co jest w Polsce głównym powodem rezygnacji z karmienia piersią? Brak wystarczającej ilości pokarmu oraz powrót do pracy” – piszą autorki książki „Karmię piersią, jem zdrowo”. 

Uwaga! W poniższym video poznasz wskaźniki skutecznego karmienia i dowiesz się, jak wspomóc laktację, żeby nie mieć poczucia, że masz za mało pokarmu!

Koniec z mitami! Obejrzyj super merytoryczną rozmowę z Moniką Stromkie-Złomaniec – dietetyczką, współwłaścicielką poradni dietetycznej „Z kaloriami na pieńku” i współautorkę książki „Karmię piersią, jem zdrowo”, którą zaprosiłam do rozmowy w ramach mojego cyklu Baby Shower Live z La Mammą.

Ważne! Jako mama wiem, że osoby z naszego najbliższego otoczenia mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie zwłaszcza na początku naszej drogi w macierzyństwie. Dlatego – podeślij link do tej rozmowy mężowi, partnerowi, mamie, teściowej, siostrze czy szwagierce – dzięki niej zweryfikują swoją wiedzę i z pewnością dowiedzą się wielu ciekawych i opartych na badaniach informacji, co może pomóc im być dla Ciebie wsparciem w okresie laktacji. 

Dodatkowo z naszej rozmowy dowiesz się:

  • Czy istnieje dieta mamy karmiącej?
  • Jakie produkty szczególnie warto spożywać w czasie laktacji?
  • Czekolada, truskawki czy można je jeść karmiąc dziecko?
  • Jakie są rodzaje mleka kobiecego i czym się charakteryzują?
  • Czy skład mleka mamy karmiące roczne, półtoraroczne i starsze dziecko jest „gorszy”?
  • Jakie są laktacyjne przykazania żywieniowe, których warto przestrzegać? 

Dodaj komentarz